Ѕвездена џунгла

Ѕвездена џунгла

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Сакате ли луди авантури?

Ве привлекуваат ли таинствени откритија?

Заинтересирани ли сте за неверојатни дружби?

Би се впуштиле ли во фантастични, забавни, волшебни, но... хммм, понекогаш и опасни случки?

Ако одговоривте потврдно, подготвени сте за патување низ чудната и чудесна Ѕвездена џунгла! Придружете им се на браќата Едан и Асја. Ве очекуваат незамисливи доживувања во бескрајно далечни светови сосема различни од нашиот.

Добар ви пат, љубопитни девојчиња и момчиња!

Ѕвездена џунгла, нов роман од авторката на книгите за деца Момчето Молња и Игбал, мојата тајна. Добитничка е на трите најпрестижни награди кај нас за романите за возрасни Каменот од твојот ден, Индиго Бомбај и Манастир Фуентерабија

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Страници 178
Автор Јагода Михајловска-Георгиева
ISBN 9786084892489
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x