Зошто Живееме?

Зошто Живееме?

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Адлер, во „Зошто живееме?“ ни помага да создадеме наше значење за нашиот живот. Тој испитува различни теми кои можат да се сретнат во нашиот живот, вклучувајќи ги семејството и училиштето; адолесцентниот развој; чувствата на повисока и пониска вредност; значењето на соработката; прашањата за работа, пријателство, љубов и брак и поединецот и општеството.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 236
Автор Алфред Адлер
ISBN 978-608-201-312-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x