Зообраќај

Зообраќај

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Книгата „Зообраќај“ на хумористот и сатиричар, писател за деца и возрасни, Александар Кујунџиски содржи хуморески, епиграми, афоризми и „смешни дијалози“ – сите на теми од областа на сообраќајот или „зообраќајот“, како што шеговито го именува авторот. Сите творби поместени во ова прекрасно четиво – „лекција“ за сите сегашни, идни и некогашни возачи, се објавувани на хумористичната страница на списанието „Современ возач“. Пронајдете го и вашето возачко или пешачко место во неа!

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 99
Страници 64
Година на издавање 2014
ISBN 978-608-243-049-2
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x