Ѕидарите: приказна за проучување на масонството

Ѕидарите: приказна за проучување на масонството

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Ѕидарите се смета за една од најдобрите книги на оваа тема. Њутон овде ги поставува темелите на масонството во неговите дела за историјата, значењето и филозофијата на занаетот. За разлика од другите дела од ваков тип, овде нема набројување на факти и датуми, туку оваа книга се базира на наративот за да се даде длабок увид во основата на занаетот. Ќе прочитате сѐ за навестувањата и предвидувањата на масонството, за Редот на градителите и за карактерот, верата и филозофијата на масонството и неговото влијание на општеството и државата. Откријте го мистицизмот на масонството и неговото влијание врз случувањата денес.

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2019
Автор Џозеф Форт Њутон
ISBN 978-608-201-401-2
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 252
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x