Животот на Лота: Што блееш како овца?

Животот на Лота: Што блееш како овца?

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Денеска во училиште се случи нешто многу потресно. Беренике фон Бјодекер формира женска банда, која се вика ГЛАМУРОВКИ. Речиси сите девојчиња од одделението се дел од нејзината банда, освен мојата најдобра другарка Шајен и јас. Ние секогаш ќе ги викаме гламуровци.  😉

Кој ги врти, Шајен и јас си направивме своја банда – ДИВИТЕ ЗАЈАЧИЊА! Ама,  бидејќи сме само две, го зедовме со нас и Паул со неговата куќичка на дрво.

Ама испадна некако глупаво бидејќи кај ГЛАМУРовциТЕ ни дишат во врат, па и РОКЕРИВЕ ни се закачија.

Дали ќе го разрешиме проблемот со мојата индиска блок-флејта? Или пак ќе ни се случат и тон други смешни работи? Прочитај и ќе видиш!

Дали сте подготвени за втората авантура на Лота Петерман?

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 160
Година на издавање 2019
Автор Алис Пантермилер
ISBN 978-608-243-371-4
Тежина 181
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x