Живот

Живот

Цена: 260 ден.

Опис на книгата

Живот осврт кон вашиот животен пат е длабоко медитативна инспиративна и над сè возбудлива книга полна со оптимизам. Таа ќе ви помогне да препознаете и да решите многу значајни прашања со кои се среќавате на својот животен пат. Како и секогаш Лујза Хеј се занимава со најважните теми – детството и растењето себеприфањето врските работата здравјето духовноста стареењето смртта... Искрено човечки и со едноставни зборови таа ви помага на најдобар начин да се соочите со проблемите стравовите и предизвиците низ кои секојдневно поминувате и ви нуди ефикасни решенија за нивно надминување.

Без оглед на тоа со какви пречки се соочувате на својот животен пат, Лујза Хеј постојано ве потсетува дека величествениот, восхитувачки, на моменти застрашувачки или комичен феномен што ќе го искусите од мигот на раѓањето до мигот на заминувањето од оваа наша прекрасна планета, е всушност ЖИВОТОТ. Уживајте во неговото чудо!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Три
Автор Лујза Хеј
ISBN 978-608-230-521-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x