Женската психологија

Женската психологија

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Oваа извонредна книга претставува реакција на теориите во кои доминира машкоста, меѓу кои и гледиштето на Сигмунд Фројд. Карен Хорнај, потпирајќи се на своето искуство како терапевт, ги пренесува сите апсекти на женственоста, строго тестирајќи ги сопствените тези, но и оние на Сигмунд Фројд – особено во однос на жените. Ќе прочитате за: фригидноста, мајчинските конфликти, недовербата меѓу половите, промените во личноста кај женските адолесценти, проблемите во бракот, потребата за љубов... Научете повеќе за жените, знаењето „внатре“ е зачудувачко!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Автор Карен Хорнај
ISBN 978-608-201-448-7
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 268
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x