Зелените луѓе

Зелените луѓе

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Роман со научнофантастична содржина, еден мошне раритетен жанр во литературата за деца и млади во Република Македонија. Темата е оригинална и провокативна, особено ако се има предвид сознанието дека дејството на оваа интересна и возбудлива сторија се случува во 2310 година! Летајќи на крилјата на бујната писателска фантазија, во вистински жилверновски стил, со вселенскиот брод управуван од командантот Велјан, патуваат шест космонаути, во пресрет на предизвиците што ги носат далечните и непознати предели на вселената.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Автор Михо Атанасовски
ISBN 978-608-243-011-9
Страници 96
Тежина 136
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x