Зборот е светлина

Зборот е светлина

Распродадено

Опис на книгата

„ Современата македонска писателка Ленче Милошевска, автор на четири книги поезија и четири романи, повторно ни се претставува со успешна книга поезија, насловена како Зборот е светлина. Самиот наслов ја симболизира творечката синергија која произлегува од логосот и светлината. Најновата поетска книга на Ленче Милошевска е производ на искуство, поетска зрелост и успешна постапка во одбирот на поетските дилеми, предизвици и тишини. Овие простори – творечки пориви, во реалноста се можеби подруги,  но во песните поместени во книгата се мајсторски искомпонирани целини.“

Братислав Ташковски

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2015
Тежина 79
Автор Ленче Милошевска
ISBN 978-608-243-101-7
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x