Засекогаш, Лара Џин
Засекогаш, Лара Џин

Засекогаш, Лара Џин

Цена: 370 ден.

Опис на книгата

Кога срцето и умот ти војуваат, кого треба да послушаш?

Лара Џин ја живее најдобрата година од својот живот. Вљубена е до уши во своето момче, Питер. Татко ѝ конечно ќе се ожени со нивната сосетка, г-ца Ротчајлд, а сестра ѝ Марго ќе се врати дома за летниот распуст и за венчавката. Но, нешто ќе се промени.

Додека Лара Џин се забавува и ужива во планирањето на свадбата на татко ѝ, не може да ги игнорира големите животни промени што мора да ги направи. А најважно од сè, каде ќе оди на факултет и што ќе значи тоа за нејзината врска со Питер?

Сега Лара Џин е таа која ќе матурира и ќе оди на факултет, ќе го остави своето семејство зад себе, а можеби и своето момче.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Џени Хан
ISBN 978-9989-32-953-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x