Зад омразата

Зад омразата

Цена: 360 ден.

Опис на книгата

Од една страна Тифен и Силвен, од друга Летиција и Давид – две млади брачни двојки кои судбината сака да ги дели само еден ѕид. Ним не им се споени само куќите, туку и животните приказни толку им се испреплетуваат што многу брзо стануваат неразделни. Заедничко уредување на градините, вечерни дружби, доверување, планирање на иднината, надежни разговори за начинот на кој ќе ги воспитуваат своите деца... Но една ненадејна трагедија ќе им го смени животот од корен. Дотогашното пријателство почнуваат да го разјадуваат обвинувања, сомнеж, омраза, страв. А зад срамната тајна што Силвен му ја раскажува на својот пријател Давид во момент на слабост, се крие уште една, многу помрачна.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Три
Автор Барбара Абел
ISBN 9786084892106
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x