Вторниците со Мори

Вторниците со Мори

Цена: 260 ден.

Опис на книгата

Можеби бил родител учител или колега. Некој постар трпелив и мудар. Некој кој ве разбирал кој ви помагал да го сфатите животот и да го истражите светот да го пронајдете вистинскиот пат. Тој некој за Мич Елбом бил неговиот професор Мори Шварц. Но и тој како и многумина други стремејќи се кон успех ја губи трагата од својот ментор. Дозволувајќи да го понесе животот заборава да го живее на вистински начин.

Но добива втора шанса. Повторно го открива својот сакан професор Мори, во последните месеци од животот на стариот човек. Знаејќи дека наскоро ќе замине, Мори секој вторник се среќава со Мич во својата работна соба, токму како што правеле пред 16 години. Нивниот обновен однос се претвора во еден вид завршно „предавање“: во лекции за тоа како навистина да се живее животот, како секој негов ден да се направи посебен.

„Вторниците со Мори на Мич Елбом е инспиративна книга што го менува животот, за тоа дека би требало да го вреднуваме скапоценото време што го имаме. Прекрасна книга, приказна од срцето раскажана со душа.“ Los Angeles Times

 

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2015
Издавачка куќа Три
Автор Мич Елбом
ISBN 978-608-4569-24-4
Страници 165
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x