Временската енигма (Експеримент 51-II дел)
Временската енигма (Експеримент 51-II дел)

Временската енигма (Експеримент 51-II дел)

Цена: 370 ден.

Опис на книгата

А кога Јаред имаше сто шеесет и две години, му се роди Енох. Откако му се роди Енох, Јаред поживеа уште осумстотини години.

Енох одеше со вистинскиот Бог уште триста години. За тоа време му се родија и други синови и ќерки. Така, Енох живееше вкупно триста шеесет и пет години. И за сето тоа време Енох одеше со вистинскиот Бог. Потоа го снема, бидејќи Бог го зеде со Него.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Автор Методија Диневски
ISBN 978-608-262-022-05:
Страници 428
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x