Водич за долговечност

Водич за долговечност

Распродадено

Опис на книгата

Колкав е природниот век на човекот? Научните студии велат дека изнесува некаде над 100 години. Според некои околу 115 а според други – дури и до 125 години. Тоа е должината на животот која научниците ја измериле според хромозомите или уште поточно според теломерите. Ќе се согласиме дека според денешните стандарди тоа е импресивна бројка.

Денес сме соочени со болести кои во 80 % од случаите можеме да ги спречиме. Да, можеме! Тоа се во прв план кардиоваскуларните болести. Здравствената криза може да се реши само на еден начин: ако секој од нас направи промени кон подобро во својот животен стил. Сите сме засегнати – или лично или преку најблиските.

Овој Водич за долговечност се фокусира на најчестите болести кои ни стојат на патот на природниот долг животен век. Тие болести не се семоќни, ниту пак ние сме немоќни пред нив. Медицината на животниот стил нуди конкретни решенија за тоа. Но нуди и можности за лекување, доколку сме веќе соочени со некоја од нив.

Најновите научни сознанија за животниот стил и болестите, од проверени извори, напишани на разбирлив јазик, и многу применливи совети – ваш сигурен пат до долговечноста!

Детали за продуктот

ISBN 978-605-230-5721
Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Александар Митов
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x