Во овој балон нема место за еден слон

Во овој балон нема место за еден слон

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Кога Сани и Стела најдоа балон, сите животни сакаа да влезат.

Но, дали во тој балон ќе има место и за еден голем слон?

Шарена приказна со многу животни и еден неочекуван крај.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 28
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Три
Автор Бистра Георгиева
ISBN 9786084892267
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x