Внимание глушец во морето
Внимание глушец во морето

Внимание глушец во морето

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Сакате ли да знаете што правам на античкиот брод среде Атлантскиот Океан? Се чини дека сум потомок на познатиот истражувач Васко де Гама и затоа бев поканет да го доживеам неговото патување на море. Ах, каква неверојатна авантура!

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 128
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Автор Џеронимо Стилтон
ISBN 978-608-262-018-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x