Внатрешната свест

Внатрешната свест

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Внатрешната свест е уште една од низата извонредни книги од Аткинсон во која ќе прочитате за менталните феномени, интуицијата, промисленоста и, воопшто, за внатрешните мисли, кои играат најважна улога во менталната слика на секој поединец. Не можете да ја промените природата на мислата, но можете да управувате со нејзиното кормило. Она што ви зборува сте вие самите, затоа не затворајте ја вратата на вашиот ум пред тоа. Дозволете ѝ на светлината во вас да ги испрати своите зраци во вашата свест за да ви го осветли и јасно да ви го покаже патот по кој мора да чекорат вашите нозе. Преземете одговорност и покажете ја вашата надмоќност!

Детали за продуктот

Корица Тврда
Страници 112
Автор Вилијам Вокер Аткинсон
Издавачка куќа Ѓурѓа
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-201-478-4
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x