Вистинска илузија во лажен свет

Вистинска илузија во лажен свет

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Освојувајќи го Лондон, Рамелија, Сидни и Ленона се враќаат во Париз каде ги минале најубавите универзитетски години. Што се случува кога по неколку-дневно забавување посебните копликации на разликите во животот на секоја од нив се испреплетуваат во едно? Имаат ли право најблиските да го решаваат проблемот што е ваш и дали може да и се суди на таквата одлука со оглед на условите на ситуацијата? Или секој човек мора сам да одлучи колку вистини може да поднесе?

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2021
Страници 194
Издавачка куќа Ѓурѓа
Автор Ангела Бош
ISBN 978-608-201-459-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x