Ветено вретено

Ветено вретено

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Епиграми. Четиристишија со хумористична, а богами и со сатирична содржина.

Во инаку, во другите области, пребогатата македонска издавачка продукција, ваквиот вид литературни  творби  може да се избројат на половина од прстите  на едната рака. Толку „многу“ ги има вклопени помеѓу корици!

Епиграмите од оваа збирка од сè срце ви ги препорачуваме како „лековита лектира“. Вреди да се проследат, не само поради нивната „дефицитарност“…

Ветуваме дека ќе ве насмеат, а можеби и – ќе ве подзамислат!

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 84
Година на издавање 2015
ISBN 978-608-243-110-9
Тежина 123
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x