Вештина на говорот

Вештина на говорот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Овде ќе ги дознаете психолошките основи на говорот – уметноста за создавање лично обраќање кон вашите слушатели. Книгата целосно ќе ја комплетира основата на вашето проучување на говорот. Завладејте со знаењето и ќе бидете совршен говорник. Ќе дознаете и за физичките основи на говорот, коректното и ефикасно ползување на зборовите, како и за општата психологија на говорот. Сега можете да започнете со практично ползување на говорот!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Страници 92
Автор Фредерик ХОУК ЛО
ISBN 978-608-201-388-6
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x