Вечен глас

Вечен глас

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Впечаток на секој што ја проследува македонската литература за деца е дека патриотската поезија напишана за најблагородната читателска публика е запоставена во споредба со многуте други теми. Зарем љубовта кон родната грутка, кон сопствената историја, не се всадува токму на таа возраст? Преку неизмерно топлите и надахнати стихови на поетот Саво Костадиновски, кој над 40 години минал во туѓина, се дополнува оваа празнина.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 160
Автор Саво Костадиновски
Година на издавање 2014
ISBN 978-608-243-014-0
Тежина 214
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x