Уловена смеа

Уловена смеа

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Избор на дел од творештвото на хумористот и сатиричар Александар Кујунџиски создавано, пред сè, во периодот кога тој го уредувал списанието „Ловец“ – орган на Сојузот на ловечките организации на Македонија. Во „Уловена смеа“ тој на еден своевиден начин лови и бележи свои видувања на низа ловечки состојби, преточени како афоризми, епиграми, кратки хумористични записи, но и како анегдоти за вистински личности и настани од разни краишта и за членови на разни ловечки друштва во Македонија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
ISBN 978-608-243-053-9
Страници 54
Тежина 87
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x