Уличето со обетки од цреши
Уличето со обетки од цреши

Уличето со обетки од цреши

Цена: 80 ден.

Опис на книгата

Михо Атанасовски е наш познат поет, прозаист, драматург, новинар, како и автор на голем број баснулиња, епиграми, гатанки, анаграми и други енигматски состави. По негови текстови изведувани се бројни радио-драми и пиески, како и ТВ игри и драми.

Ова издание е прво откако авторот ја докомплетира со нови верзии на неколку пеења застапени во неа. Инаку книгата е наградена со наградата Ванчо Николески и е внесена во лектирата за петто одделение.

Детали за продуктот

Корица Мека
Автор Михо Атанасовски
Страници 86
Издавачка куќа Култура
Година на издавање 2001
ISBN 9989-32-214-7
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x