Украдени. Историја на едно злосторство

Украдени. Историја на едно злосторство

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

„Овој роман претставува трилер на новата генерација. Во него не учествуваат паметни и чесни инспектори, тип на луѓе што практично е во процес на исчезнување кај нас.

Ова е приказна во која жртвата не сака истрага и за тоа постои добра причина. А која е причината за тоа, читателите ќе откријат на крајот од романот: зашто во секого од нас се крие иследник, благороден, паметен, непоткуплив истражувач, кој се стреми кон вистината и кој разбира дека на светов постои онаа чудна работа што се нарекува љубов.“

Ваша, Људмила Стефановна Петрушевскаја

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 257
Година на издавање 2019
Страници 250
ISBN 978-608-243-364-6
Автор Људмила Петрушевскаја
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x