Тринити

Тринити

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Тринити е три. Тринити е тројство меѓу јазолот на смртта, моќта на љубовта и вечното пријателство. Тринити е драма за пукање на маските. Тринити е драма за човекот, чии точки се разбегани, се шетаат некаде, којзнае каде.

Тринити е соѕвездието на кое тие секогаш му се враќаат.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2013
Тежина 90
Автор Анета Попова
ISBN 978-608-4507-95-6
Страници 63
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x