Треба да е лесно

Треба да е лесно

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Најновиот, четврти по ред, поетски ракопис на Снежана Стојчевска, уште со насловот (Треба да е лесно) на ефектен начин асоцира на нејзината препознатлива поетика, во која се потврдува начелото на Р. Тагоре дека за убавите песни имаме чувство дека ние сме ги напишале.

Поетската интуиција на Снежана Стојчевска ја опева трансформативната моќ на љубовта: токму кога вистински и интензивно се љуби светот станува убаво место за живеење.

Владимир Мартиновски

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Страници 80
Тежина 94
Автор Снежана Стојчевска
ISBN 978-608-243-222-9
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x