Траен изворник
Траен изворник

Траен изворник

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Поради силниот збор, макар на непризнат јазик, сè уште одбирам звуци на македонската лира.

Тоа е мојот штит, рамен на вашата сила,

силници! Зашто гробот со сите и вас ве збира.

Спокојство глумам пред вас дури созвучја барам или тајновито име негде во нашиот предел.

Тоа е мојот облог во морничавата игра, тоа е мојата мисла упорно што сум ја следел.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Култура
Автор Вера Стојчевска Антиќ
ISBN 978-9989-32-938-8
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x