Трач

Трач

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Дали слушна? Грејс ѝ се доверува на својата најдобра пријателка Меделин дека го изневерува сопругот, а оваа почнува да пишува роман за тоа, сакајќи да ѝ го објави зад грб…

Емотивната сага ТРАЧ е прекрасна книга од „кралицата на летните романи“ – Елин Хилдербранд.

Меделин Кинг и Грејс Панцик се најдобри пријателки на кои им завидува цел град поради сето она што го имаат – совршени бракови, прекрасни деца, заеднички вечери во недела навечер. Сепак, ова лето мириса на промена. А, доколку во Нантакет сакаат нешто повеќе од коктели на плажа на зајдисонце, тоа е – добар трач. Но овој пат можеби вистината е полоша и од трачот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Автор Елин Хилдербранд
ISBN 978-608-243-143-7
Страници 368
Тежина 360
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x