Тотем и табу

Тотем и табу

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Книга во која е направен обид првобитната смисла на тотемизмот да се разгатне преку неговите инфантилни траги. Во книгата ќе прочитате за потеклото на сите наши стравови, предрасуди, навики и копнежи во животот. Но, ќе прочитате и за тоа зошто секој маж ги сака сите жени на светот - ама само за себе.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2006
ISBN 9789989920790
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 200
Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд (Sigmund Freud) (роден 6 мај 1856 - 23 септември 1939) беше австриски невролог и основач на психоанализата, клинички метод за лекување психопатологија преку дијалог помеѓу пациент и психоаналитичар.

Повеќе за Сигмунд Фројд
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x