Тино од мојот влез (второ издание)

Тино од мојот влез (второ издание)

Распродадено

Опис на книгата

Второ издание на книгата што ја понесе наградата за најдобро илустрирана сликовница или книга за деца во 2015 година.

Eден од омилените херои за деца повторно достапен за сите!

„Тино е современо дете, со фантазија соодветна на модерното чувствување. Тој без пречки живее и соработува со јунак од типот на Супермен, Спајдермен или на Бетмен, овој пат негов идол и пријател – Ле Жба, личен суперјунак, кој секогаш му доаѓа напомош и го извлекува од незгодните ситуации, зашто Тино е дете, како што нагласува авторот, кое кога нема проблеми, самиот решава да ги создаде.

Триесетина куси раскази чија стожерна личност е детето Тино – Тино од мојот влез.“ - Оливера Николова 

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Автор Жарко Кујунџиски
ISBN 978-608-243-419-3
Страници 64
Тежина 270
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x