Ти си мојот живот

Ти си мојот живот

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Ја позеде со растреперени раце и треперлив глас, извика.

– Кај си, сонце на мама. Кај си, среќо моја. Само да знаеш колку долго те чекав. ТИ СИ

МОЈОТ ЖИВОТ! Да си ми жива и здрава сто години. Твојата љубов мене да ме грее, а мојата тебе. Никогаш ништо да не нè раздели.

– Подавајќи ѝ ја на Васка спушти еден нежен бакнеж на нејзиното чело.

– Ова е најсреќен ден во мојот живот. Ти благодарам, Сергеј, што не ме остави сама.

– Солзите пак потекоа низ нејзиното лице. Радост и тага во моментот беа испомешани.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Култура
Автор Милијана Павловска
ISBN 978-608-262-118-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x