The Game – за авантуристички расположени момчиња и девојчиња

The Game – за авантуристички расположени момчиња и девојчиња

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

The Game е територија што сите заедно ја основавме, и во која се наоѓаме секогаш кога сме со паметен телефон в раце, секогаш кога спуштаме апликација или играме некоја игричка. Таа ни личи на откачено место во кое можеме да влеземе кога и да ни се посака, но во неа владеат правила што и не се толку едноставни. Затоа, за да можеме без страв да се населиме на оваа територија и да ја подобриме, ќе тргнеме на пловидба во која ќе ги истражиме годините по нејзиното основање и ќе стигнеме до прагот на иднината. Ќе откриеме како ја создадовме оваа земја, The Game, и со тоа ќе се подготвиме за следниот потег.

 

Подготвени ли сме за патување?

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2020
Страници 128
Автор Алесандро Барико
ISBN 978-608-243-404-9
Тежина 621
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x