Тајните на флертот
Тајните на флертот

Тајните на флертот

Цена: 279 ден.

Опис на книгата

„Фројд при крајот на својот живот има кажано дека најголемото прашање на кое не можел да најде одговор е што сакаат жените. Но, Фројд погрешно го поставил прашањето. Не е битно што сакаат жените, туку на што реагираат... Книга која ќе разбие многу илузии и ќе ви прикаже еден нов поглед кон заведувањето и љубовта. Книга за тајниот јазик на флертот и за приказните на неколку македонски „играчи”.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Издавачка куќа Култура
Страници 230
Автор Александар М.
ISBN 978-9989-32-744-5
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x