Тајни на продавањето

Тајни на продавањето

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

ТАЈНИТЕ НА ПРОДАВАЊЕТО ШТО ГИ УПОТРЕБУВААТ ЕКСПЕРТИТЕ И ВРВНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ.

Постигнете брзи резултати со овој брз и лесен водич низ основите на продавањето.Во оваа книга ќе откриете како да го презентирате својот производ за да одговара на потребите на вашиот клиентда го користите говорот на телото за да воспоставите блиски односида преговарате и да склучите зделкада направите вашите клиенти да се враќаат кај вас да создадете одлични нови деловни односи.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2012
Издавачка куќа Три
Автор Ник Констабл

Книги во категоријата Маркетинг

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x