Тајни на лидерството

Тајни на лидерството

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Тајните на лидерството што ги употребуваат експертите и врвните професионалци. Постигнете брзи резултати со овој едноставен водич низ основите на лидерствотоВо оваа книга ќе откриете како:да развиете сопствен лидерски стилда ги идентификувате стратешките цели во вашата организацијада мотивирате и менаџирате тимови од различна големинада изградите култура на резултати и одговорностда водите во услови на криза.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2012
Страници 126
Издавачка куќа Три
Автор Мајкл Хит
ISBN 9786084569190
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x