Светулки од мониста

Светулки од мониста

Цена: 270 ден.

Опис на книгата

Антологија на современата литература за деца од Молдавија на два јазик, македонски и аромански. Во Антологијата се вклучени исклучително нежни и виртуозно напишани дела од 40 писатели за деца кои досега не биле преведени во Македонија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2012
ISBN 978-608-4507-69-7
Страници 327
Тежина 387
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x