Светот на сексот

Светот на сексот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Хенри МИЛЕР (1891–1980), американски писател и уметник, вистински месија на еротската проза, не признава неприродни граници и наметнати правила во животот. Неговото дело се одликува со нихилизам кон цивилизацијата, но со љубов кон човекот. Сексуалната фантазија, збогатена со циничен хумор, се вклопува во описот на денешното хаотично и неодговорно однесување на луѓето надвор од нивните „регуларни“ занимања.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2011
Страници 80
Автор Хенри Милер
ISBN 9786082011936
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x