Светата крв светиот грал

Светата крв светиот грал

Распродадено

Опис на книгата

Шокантен интернационален бестселер. Книга која ги има сите елементи на еден меѓународен трилер, една од најконтроверзните на ХХ век. Потрагата по докази за најзначајните реликвии на христијанството и на западната цивилизација ја открива највознемирувачката тајна на последните две илјади години. Книга која беше жестоко жигосана по нејзиното појавување, но и многу читана.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Страници 336
Автор Мајкл Бејџент
ISBN 9786082010977
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x