Стравот

Стравот

Цена: 279 ден.

Опис на книгата

Во својата прва книга „Се гледаме на врвот“ Коста Петров ги открива своите тајни на успехот каде стравот како тема е само начнат како една од препреките на тој пат. Затоа беше сосема природно оваа чудовиштна и неоснована емоција што претставува пречка во секојдневното себереализирање да добие свое четиво. „Стравот“ е повеќе од книгатоа е повик за будење и повик на битка со нашиот најголем непријател нашето его и неговата најмоќна алатка – Стравот.

Низ несебичното споделување на личните искуства, мисли и чувства, Коста Петров храбро нè води низ нашата психолошка битка, битката која секој од нас треба да ја добие за да може да го живее сето она што Универзумот го подготвил за него. Со својот јасен, сликовит и енергичен јазик, поткрепен со активизам, тој  го поттикнува читателот на решителност и на храбро делување.

 

„РАЗБУДИ СЕ! Еден ден, кога веќе нема да бидеш на оваа земја и кога ќе треба да се сретнеш со творецот, тој нема да те праша зошто не живееше како мене, или зошто не живееше како Мојсеј или како Робин Шарма. Тој ќе те праша: „Зошто не го живееше животот што требаше да го живееш?”. Токму поради ова твоја морална одговорност е да го победиш стравот! Подготвен?”

Детали за продуктот

ISBN 978-608-230-168-6
Корица Мека
Година на издавање 2013
Издавачка куќа Три
Автор Коста Петров
Страници 179
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x