Странецот во мојот дом
Странецот во мојот дом

Странецот во мојот дом

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

Што би сториле ако откриете дека детето што го чувате сиот свој живот не е ваше?

Алисон е среќна и ужива во тоа. Таа има живот што отсекогаш го сакала, вклучувајќи го и среќниот дом со Џеф и нивната брилијантна, весела тинејџерка, Кетрин ‒ апсолутен центар на светот на Алисон. Потоа едно тропање на вратата ќе го прекрати нивниот среќен живот засекогаш.

Ќерката што ја донела дома не е нејзина.Кога имате сè за што сте сонувале, во еден момент можете и сè да изгубите.

Сосема убедливо, новиот современ роман на Адел Паркс, „Странецот во мојот дом“, ќе ги фасцинира нејзините обожаватели, заедно со читателите на Лиане Мориарти, Лиза Џувел и Шари Лапена.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Адел Паркс
ISBN 978-9989-32-924-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x