Стаклени сенки

Стаклени сенки

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Поезијата на Мисоски не се чита брзо и лакомо, туку трпеливо и полека. Не се чита одеднаш, туку песна по песна. Ви препорачувам да прочитате по една песна на ден, но читајте ја наглас и повторете ја повеќе пати, како молитва меѓу две трепнувања, како мантра, лозинка за други димензии, како рецепт препишан од доктор. - Снежана Стојчевска

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Автор Милчо Мисоски
ISBN 978-608-243-423-0
Страници 56
Тежина 71
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x