Среќата е – една лисица

Среќата е – една лисица

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

ЕДНАШ, МНОГУ ОДАМНА, ВО ЕДЕН ГОЛЕМ ГРАД, СИ БЕШЕ ЕДНО ДЕТЕ ПО ИМЕ ЈАКОВ. ТОА ИМАШЕ ТАТКО, МАЈКА И СИТЕ ЗАЕДНО ЖИВЕЕЈА ВО ДРВО. ЕДЕН ДЕН, ВО ЖИВОТОТ НА ЈАКОВ СЕ ПОЈАВИ ЕДНА ЛИСИЦА. А, КОГА ВО ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ ПОЈАВИ ЛИСИЦА, ТОА ЗНАЧИ ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА СÈ.

 

Емотивната приказна зборува за пријателството, за дарежливоста, за тагата поради загубата и за радоста од новите откритија. За она што им е важно на сите луѓе – големи и мали. Ова е приказна за среќата.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 48
Тежина 50
Издавачка куќа Антолог
Година на издавање 2022
Автор Евелина Дациуте
ISBN 978-608-243-510-7
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x