Сонот на Ѕуница

Сонот на Ѕуница

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Сонот на Ѕуница е сликовница за деца од 3 до 8 години.

Приказната се испреплетува околу различни теми: верност, љубов, пријателство, но и смрт, разделба и осаменост, сето тоа преку игрите меѓу сонот и јавето на малечката Ѕуница.

Фосфорни езера, црвени риби, прекрасни сини карпи, мистериозен даб, магичен замок; паѓање, летање, трчање и секако гласот на мајката – детскиот сон е најубавата земја во светот.

Повелете на гости во сонот на Ѕуница!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 36
Автор Филиз Оздем
ISBN 978-608-243-438-4
Тежина 217
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x