Сонце и Месечина

Сонце и Месечина

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

Хаикуто од оваа книга ги фаќа како со мрежичка со која ловат пеперуги и ги преточува во поетски сатори-моменти, сменувањето на денот и ноќта. Во сите појави во природата едноставно се исцртува вечната борба на Јин и Јанг, на светлината и теминната.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 32
Година на издавање 2013
ISBN 978-608-4507-34-5
Тежина 34
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x