Смислата на животот

Смислата на животот

Распродадено

Опис на книгата

Смислата на животот е последното големо дело на Адлер. Тој во предговорот вели: „Што се однесува до мислењето на човекот за себеси и за надворешниот свет, тоа

најдобро може да се согледа по тоа каква смисла тој наоѓа во животот и каква смисла му придава на сопствениот живот. Очигледно е дека тука се покажува можната ди-

сонанција во однос на едно идеално чувство за заедницата, соработката и заедничкиот живот“.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 204
Автор Алфред Адлер
ISBN 978-608-201-309-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x