Смесни пешни

Смесни пешни

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Од ризницата на хумористично-сатиричното творештво во стихови на Александар Кујунџиски, збиркава „Смесни пешни“ донесува голем број песни на разни теми, кои секако ќе ве разведрат и ќе ве насмеат. Но внимавајте да не се препознаете во некоја од нив! Ако е со позитивна конотација – вие сте, ако не е – тогаш е некој друг. Па, проверете, проследете ја…

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 48
Година на издавање 2014
Тежина 78
ISBN 978-608-243-048-5
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x