Слепиот убиец

Слепиот убиец

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

„Десет дена откако заврши војната, сестра ми Лора се истумба со колата од еден мост“. По повеќе од педесет години, Ајрис Чејс се сеќава на мистериозната смрт на Лора. Така започнува воодушевувачката и несекојдневна приказна на двете сестри и нивните тајни. Поставена во панорамска заднина на историјата на XX век, „Слепиот убиец“ е епска приказна за спомените, интригата, предавството.

Списанието „Тајм“ го прогласи за најдобриот роман во 2000 година и го стави на листата на 100 најголеми романи на англиски од 1923 година наваму.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 576
Автор Маргарет Атвуд
ISBN 978-608-243-015-7
Тежина 508
Издавачка куќа Антолог

Книги во категоријата Фантастика

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x