Слава, богатство и амбиција

Слава, богатство и амбиција

Цена: 360 ден.

Опис на книгата

Сакам да бидете богати на секој можен начин – во материјална, психолошка и духовна смисла. Сакам да го живеете најбогатиот живот што некогаш се живеел на планетава.

Книгата Слава, богатство и амбиција ги испитува симптомите и психологијата што се крие зад преокупираноста со парите и славата. Од каде потекнува алчноста? Дали желбата за натпреварување и амбициите можат да доведат до иновација и позитивна промена? Зошто се чини дека славните и богатите имаат големо влијание во светот? Дали навистина со пари не може да се купи среќа?... На овие прашања Ошо им пристапува на начин што тера на размислување, што е свеж, изненадувачки и особено важен во ова наше економски проблематично и преломно време.

Ошо ги предизвикува читателите да ги преиспитаат и да се ослободат од наметнатите системи на верувања и предрасуди, кои им ја ограничуваат способноста да му се радуваат на животот во целото негово богатство.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор Ошо
ISBN 9786082307480
Страници 178
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x