Скриеното богатство на пиратите
Скриеното богатство на пиратите

Скриеното богатство на пиратите

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, eден необичен остров во облик на парче сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно.

Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури.

Драги пријатели глодари, Овде во Глувчево, на островот на глувците, сите мои книги се најпродавани! Ама, како, зарем не ги знаете? Тие се приказни за смеење, понежни од моцарела, повкусни од гровиера, посласни од горгонзола...

Навистина важни приказни, верувајте му на зборот на Стилтон!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Култура
Автор Џеронимо Стилтон
ISBN 978-9989-32-909-8
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x