Сицилијанска романса

Сицилијанска романса

Распродадено

Опис на книгата

Сицилијанска романса (англиски оригинал: A Sicilian Romance) е готски роман од британската писателка Ен Редклиф. Книгата е воедно второ дело на авторката, и за првпат била објавена анонимно во 1790 година. Заплетот се плети околу тубулентната историја на паднатите аристократи од куќата на Мацини, на северниот брег на Сицилија, проследена со турист кој станува интригиран од приказните на богаташот кој го сретнува во нивниот проколнат замок.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Автор Редклиф Ен
ISBN 978-608-201-346-6
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 249
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x